| MarianDeluise a întrebat:

Va salut TPU! :*
am si eu o intrebare.
Cand dam clik dreapta pe bara de jos apare "TASK MANAGER". acolo la " CPU USAGE" mie imi sta mereu 100% :@
(de obicei mie imi statea mereu 1-2% ). motivul? Funda celui care ma poate ajuta:X

Răspuns Câştigător
| pozeanimate a răspuns:

Dai end proces la ce suspectezi ca consuma procesorul
cand ai aflat care proces e de vina, descarca autorun si cu el debifezi acel proces, scaneaza cu antivirus pc,
faci un screen la procese, arata noua, altfel nu te poate ajuta cineva asa nestiind ce ai tu acolo

5 răspunsuri:
| AgathaRo a răspuns:

Vezi la process > si in coloana CPU vezi ce consuma 70-80%

| MarianDeluise explică:

Swchost.exe consola 80 %. Daca dau "end process" se strica ceva?

| lion112 a răspuns:

E posibil sa ai niste virsusi spioni
descarcati spyware doctor
si dai o scanare cu acest program
daca iti apar multi virusi dupa finalizarea scanarii stergei
(ATENTIE* este un virus care daca se sterge icepe si el sa iti stearga din softu pc-ului si nu o sa mai poti deschide nici un program)
Sper ca ti-am fost de folos!
Bafta!

| MarianDeluise explică (pentru lion112):

Multumesc! Acum il descarc