| Matei889 a întrebat:

Viteza internetului depinde de modem sau router?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Viteza internetului depinde de intreg lantul de internet pana la calculatorul /telefonul etc. tau.
Viteza va fi cu ceva mai mica decat viteza impusa de cel mai slab element de pe linie (efectul verigii celei mai slabe din lant).

| darrio2007 a răspuns:

De reteaua furnizorului, in primul rand.

| RAY a răspuns:

Depinde de ce viteza ai tu trecuta in contractul cu furnizorul tau, recomand rds, faza cu router da conteaza si el recomand cu tp-link https://www.emag.ro/......E75V7BBBM/

| CristianXP25 a răspuns:

Viteza depinde de furnizor, dar merge mult mai bine pe router.

| RAY a răspuns (pentru CristianXP25):

Merge mult mai bine pe fibra optica, apoi viteza se pierde cu cat te indepartezi de el