| KinekT a întrebat:

Voi ati dus vreodata un laptop/telefon/camera foto/televizor sau ceva de genul in garantie?

Mi-am cumparat un laptop Asus x55vd-sx171d si am probleme cu touchpadul (imi tremura sageata din cand in cand)

Si vreau sa il duc in garantie.Dar imi e frica sa nu vina cu alte probleme...
Am inteles ca in momentul in care il predai ei semneaza cum ca l-au primit cu o probleme ca are zgarieturi acolo etc.
Daca vine cu dispalyul zgariat sau ceva mi-l schimba pe loc cu unul nou sau il trimit in garantie din nou?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Nu e cazul sa te sperii. Pana la urma aia trebuie sa lucreze cu grija. iar asta cu touchpad-ul o sa stie ei, ca e intalnita pe destule modele de la Asus(am avut si eu asa ceva...).

| KinekT explică (pentru sltlp):

Si cum ai rezolvat-o?

| sltlp a răspuns (pentru KinekT):

Garantie. Dar nu s-a rezolvat cel putin la mine definitv(Aparent e o problema de constructie, la mine). La tine era altfel carcasa(la mine era de aluminiu, poate asta e un motiv). Dar poate la tine il repara...
Oricum, am ajuns sa folosesc un mouse, ca dupa cateva ore devenea suparator.