| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce aveti?
Laptop sau Desktop?
Ce preferati mai mult?
Funda happy
Nu vreau motive..doar sa spuneti ce aveti si ce preferati atat happy

Răspuns Câştigător
| AnimeChu a răspuns:

Eu am şi Desktop şi Laptop, însă îl prefer pe cel din urmă.
Laptop-ul îl pot lua peste tot cu mine, e al meu personal deci pot să-l umplu cu ce mă taie pe mine capul şi aşa pot să stau până la ce oră vreau, fără să-i deranjez pe ceilalţi din casă. Plus, e mai comod.

37 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Desktop.

| imaqtpie a răspuns:

Am desktop, prefer desktop.

| Korrawi a răspuns:

Am si desktop, si laptop. Laptop cand sunt plecat pe drum, e bun, mai verifici un mail, mai vezi un film. Prefer desktop-ul. Cand sunt plecat, nu am de ales, asta e.

| Rockart a răspuns:

Desktop.

| CharlieHarper a răspuns:

Prefer laptop că merg mult în excursii și mi-e mult mai util, chiar dacă am și PC.

| qwerty101010 a răspuns:

Am si laptop si desktop dar prefer laptopul happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Desktop.

| Roxin a răspuns:

Laptop.Il prefer pentru mobilitate, conexiunea wireless, utilizare in caz de pana de curent, performante. O seara linistita

| TheCritic a răspuns:

Pai am ambele, si prefer laptopul in general.

| Kyrie a răspuns:

Laptop, Nu dau bani pe curent happy

| MariusF23 a răspuns (pentru Kyrie):

Sunt desktop-uri care consuma mai putin decat un laptop happy

| Kyrie a răspuns (pentru MariusF23):

Eu il bag in priza 30 minute sa se incarce si rezista 2 ore jumate, si consuma de 10 ori mai putin decat pc happy

| MariusF23 a răspuns (pentru Kyrie):

Sunt desktop-uri pe care poti sa ti le faci si tu, care nu consuma mai mult de 20-30W. oricum in timpul acela in care se incarca bateria, cel putin 200W consuma happy

| Kyrie a răspuns (pentru MariusF23):

Du-te ma cu filosofiile tale, numai mintii atata ca-ti creste nasul laughing

Si in + un pc care nu are un voltaj mare inseamna ca se ridica la stadiul unui pentium 1 sau 2 rolling on the floor, nu mai visa cu ochii deschisi la voltaj mic la un quad core/i7 cu grafik de 1-2gb jucandu-te 16/24 pe joc care forteaza voltajul etc

Si tu vorbesti de 200w? laughing, lol de unde si pana unde consuma laptopul 200w, poate 30 laughing

| imaqtpie a răspuns (pentru MariusF23):

20-30w? Ce "rabla" de pc trebuie sa ai ca sa consume atat?

| MariusF23 a răspuns (pentru Kyrie):

Vezi sa nulaughing mai documenteaza-te putin inainte sa comentezitongue sunt PC Do-It-Yourself care nu sunt chiar asa puternice, dar care se adreseaza utilizatorului normal, care stie sa stea pe net, fara jocuri solicitante! De exemplu: Intel Atom, AMD seria C. Astea inseamna (mini) performanta la pret si consum redus. Acum sa te vad cum iti cade fata smug laughing

| MariusF23 a răspuns (pentru imaqtpie):

Omule, uita-te aici : http://www.mini-itx.com/default.asp si vezi detalii :)

| Kyrie a răspuns (pentru MariusF23):

Ai pierdut frate, accepta infrangerea laughing, cred ca ti-a cazut tie fata, eu mai am una ca am 2 smug

hai salut si bafta cu pc tau de 20 wati, 486 laughing))))))), bafta la mario

| MariusF23 a răspuns (pentru Kyrie):

Orice ar fi sa stii ca, chiar acel pc de 20W iti intrece laptopul la toate capitolelelaughing daca te-ai uita mai atent, ai vedea link-ul pe care l-am lasat, si ti-ai schimba parerea. Dar romanul tot roman e. ciocul mic si joc de glezne ca altceva n-am de zis in fata unor oameni ca tine. si apropo. de cate ori ai dat pe la ora de romana?big grin 486 are *** big grin te-am pupat!

| Kyrie a răspuns (pentru MariusF23):

Vai, m-ai flatathee hee, laptopul meu nu e chiar asa de varza orikuhee hee, merg jocurile care cer 256-512 mbhee hee

| Minks a răspuns (pentru Kyrie):

Nu despre voltaj e vorba, voltajele folosite de un PC is mici, cel mai mare voltaj pe care o sa il intalnesti pe rail-ul de 12v al sursei. Tu vorbesti despre consumul de energie electrica / ora, nu despre voltaj.

| MariusF23 a răspuns (pentru Kyrie):

Sa stii ca nici eu nu am pc foarte praf, chiar e foarte nou happy eu am zis de ala asa ca o sugestie. eu sunt foarte bucuros cu core 2 quad pe care il am. daca mai vrei detalii dai replylaughing

| MariusF23 a răspuns:

Desktop is da' best!

| BellaKiოNana a răspuns:

Laptop si il iubesc big grin

| SuntRomânDeTreabă a răspuns:

Laptop

| thecakeisalie a răspuns:

Am un desktop. Ecran mult mai mare.

| XDeiutzaX a răspuns:

Laptop

| DyaLove a răspuns:

Desktop happy

| andreiask a răspuns:

Laptop. Il prefer in favoarea desktop-ului

| ooliveer a răspuns:

Am Desktop, si cred ca se lucreaza mai usor pe el decat pe laptop, deoarece spatiul este mai extins... deci prefer DESKTOP-ul happy

| AdaAndreeaAda a răspuns:

Laptop clar!

| InvisibleTouch a răspuns:

Am laptop si desktop dar prefer desktopul acasa si laptopul daca plec in calatorie normal tongue

| yoanita a răspuns:

Laptop..am si imi place mult!

| nuby a răspuns:

Le am pe ambele dar prefer laptop, iar daca vrei un laptop bun incearca unul vaio ..eu am vaio si e ff bun si nu costa prea mult e in jur de 40-50 de milioanewinkingdar daca preferi ceva mai ieftin si tot de la vaio mai sunt niste laptopuri micute care costa can 25 - 30 de milioanewinking sper ca ti-am fost de foloshappy

| rebeca7599 a răspuns:

Ambele. cred ca sunt necesareamun2.eu prefer laptopul pentru. ca se poate "plimba"...

| Kisses4Me a răspuns:

Prefer laptopul, este mult mai comod, de cand il am stau numai in patlaughing