| anonim_4396 a întrebat:

1 Desktop?
2 Laptop?
Ce preferati, care e mai bun? Care e mai la moda?

Răspuns Câştigător
| danimotenel a răspuns:

Eu unu tin doar cu desktopul fiindca e mai bun, mai durabil(caci nu poti sa il scapi pe jos si mai ales sa til fure daca il lasi in masina sau chiar din mana) as alege desktopul si pentru ca e mai puternic decat un laptop si nici nu ii trebuie cooler pad, si in plus dupa parerea mea e mai comod eu nu as cumpara laptop fiindca eu am nevoie de putere nu de mobilitate.

10 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Depinde de nevoile fiecaruia si de bugetul fiecaruia! Daca ai nevoie de portabilitate, trebuie sa-ti iei un laptop. Daca il folosesti doar acasa, poti alege un desktop! Daca bugetul nu e o problema, gasesti si laptopuri cu configuratii demne sa inlocuiasca si cel mai bun desktop. Succes!

| znstr a răspuns:

La moda e Laptopul, daca se poate sa fie de la Apple ar fi de vis ( fita ), dar dupa parerea mea tot un calculator obisnuit e mai bun. Laptopu il folosesti doar pentru maxim 20 de poze, o melodie, si restul il tii ca sa-ti car un orar facut in Notepad sau diverse fisiere, de aia i se spune si Notebook. Parerea mea, acum tu alegi.

| anonim_4396 explică (pentru znstr):

Apple e un rahat.

| anonim_4396 explică (pentru znstr):

Laptopul daca e bun il folosesti la orice.

| anonim_4396 explică (pentru znstr):

2. Depinde si de componente. Preferabil ALIENWARE.

| znstr a răspuns (pentru anonim_4396):

DubWolf, am zis clar ca Apple e pentru fite, eu am Asus si m-a tinut mult si bine, din pacate nu am si calculator, dar pentru ce am folosit eu, a rezistat destul de bine si laptopul.

| anonim_4396 explică (pentru znstr):

Eu am HP

| KinderashaXD a răspuns:

2 laptophappy

| simplythebest123 a răspuns:

La moda este din cite stiu eu este laptopul. am acasa si desktop si laptop si pot sa-ti spun ca ma folosesc mai mult de laptop, dar tot mai drag imi e desktopul, si cred ca mai bun tot e desktopul! tu alegi!
o zi cit mai luminoasa! happy

| Martis_Gabi_1995 a răspuns:

1 mai bun 2 la moda doar daca este Apple