| AlexBoy88 a întrebat:

Salut TPU!
Voi ce folositi Sistem Desktop sau Laptop?
Si ce preferati?

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Avantaj laptop: portabilitate si consum ceva mai mic de energie
Avantaj desktop: in bugetul X, fie iei laptop, fie iei un desktop care e de la 2 la 4-5 ori mai performant(cand vine vorba de gaming cel putin). Cred ca intelegi ce vreau sa zic.

| djdani1 a răspuns:

Prefer un laptop de gama business.Am un k53sv de acum 2 ani cu sandy bridge I7 si 8gb ram si pana acum in 2013 merge perfect!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Hmm un laptop conectat la un docking station si l am facut desktop.

| K0sti a răspuns:

Singurul avantaj al unui laptop este mobilitatea. Retine, SINGURUL! Concluzia o tragi singur!

| JucărieLEGO a răspuns:

Daca preferi(sau ai nevoie) mobilitatea atunci preferi laptop-ul si cu asta basta in detrimentul performantei.

| denysuka16 a răspuns:

Buna eu am laptop si il prefer pentru ca cand big grin plec il pot lua cu mine

| FeriFerika a răspuns:

Destop e mai bun zic eu, pentru mobilitate poti foarte bine sa folosesti telefonulwinking