| DubbluDdd1 a întrebat:

Voi ce boxe supuneti ca sunt mai bune?
Active sau Pasive?
Unii m-au spus ca sunt mai bune active si altii ca cele pasivee si nu stiu care sunt mai bune acum!
Funda

3 răspunsuri:
| MadalinNedelcu a răspuns:

Cele active au amplificator incorporat si pot fi conectate direct la PC. Cele pasive nu au amplificator si trebuiesc conectate la un subwoofer/statie/amplificator.

| DubbluDdd1 explică (pentru MadalinNedelcu):

Okk stiu asta..mai citeste o data intrebarea te-am intrebat care crezi tu ca sunt mai bune...

| laserworld a răspuns:

Aici nu este vorba despre mai buna. depinde de gust.si depinde pentru.ce? daca am un eviniment mai mic in un mall exemplu, este mult mai practic cu active. in plus mult mai putin lucru pana totol e instalat. pentru un club, cu siguranta un sistem de boxe si woofere pasiv legat la niste finali este o solutie mai bun. gandeste un pic...boxe de marca, exemplu rcf de 15 inch incepe cu peste 2000 ron/bucata, indiferent de activ sau pasiv.