| hp8510p a întrebat:

Vreau niste pareri despre cardurile Micro-SDHC de la Sandisk. Vreau sa-mi iau unul din seria "Ultra" care are o viteza maxima de citire de 30 MB/s,clasa 10, testat in conditii extreme la temperaturi cuprinse intre -25 si 85 de grade Celsius,rezistent la apa,temperaturi extreme, raze X si socuri.

7 răspunsuri:
| AdrenalinTm a răspuns:

L-ai testat u de ii asa rezistent? firmele astea de obicei iti dau date uneori false ascunse sub alte chesti nu zic ca nu merge cum zici u, nu stiu la ce te ajuta rezistenta la apa daca nu ai un device rezistent la apa, e bun o sa mearga bine cardul dar e totusi un card de memorie cu cat "clasa" e mai mica cu atata ai viteza mai mare

| hp8510p explică (pentru AdrenalinTm):

Din cate stiu eu clasa mai mare>viteze de transfer mai mari

| AdrenalinTm a răspuns (pentru hp8510p):

Da am gresit eu la carduri sunt invers fata de SSD-uri si memorii rami

| AdrenalinTm a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Trebuie sa mai fi atent si la X Rating clasa 10 inseamna 10 MB / sec, fiecare clasa corespunde videtezi de transfer
x rating e viteza de scriere

| hp8510p explică (pentru AdrenalinTm):

Rezistenta la apa...pai daca scapi camera foto/video/telefon/etc. in apa nu trebuie sa recuperezi datele?

| AdrenalinTm a răspuns (pentru hp8510p):

laughingbine le recuperezi daca iti mai arde dupa ce ai scapat in apa foto/video/telefon/etc
da raze X?

| CristinaMaria1987 a răspuns:

Sunt niste carduri foarte bune, chiar merita banii http://bit.ly/1mbxCHu (link generat de conversion marketing)
http://bit.ly/VDVzgr (link generat de conversion marketing)