| Davidoaia a întrebat:

As vrea sa-mi fac un site in joomla. Nu prea ma pricep, insa as vrea sa pun pe cineva! Intrebarea mea este urmatoarea : Daca am tema pentru site joomla, si am extensiile ( in afara de cele social FB, dar nu-i o problema asta ). daca as pune pe cineva sa mi-l faca, sa mai modifice el putin din coduri (culoare, favicon, logo al siteului etc. mici chestii ) si apoi sa ma ajute sa imi cumpar domeniu si host si sa-l public. Cat ar dura si cam cat ar trebui sa-i dau programatorului? Din cate am vazut si mi-au spus altii, n-ar dura mai mult de o zi jumatate, doua ( lucrat serios la el ) si ma gandeam sa ii dau vreo 100, 150 RON. Astept raspunsuri, pareri si sugestii! happy Multumesc anticipat! Dau funda! happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am licență în Informatică și master în Matematică Aplicată în Informatică. Dar lucrez în învățământ de 4 ani.

Programez web cu PHP și MySQL când prind momente libere. www.desenez.net e ce am reușit cel mai bine până acum. N-am prea lucrat pentru clienți decât cu Wordpress. E mai simplu și pentru mine și pentru ei... :)

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu prea te pricepi, eu zic să vorbești cu cineva care a mai făcut. :) Dacă vrei să înveți... atunci da, merită să-ți bați capul până-ți iese.

Dacă nu e urgent, pot să-ți fac eu site. Săptămâna trecută mi-am luat și hosting de la hostgator.com pe 12 luni nelimitat. Deci pot ține și site-ul tău acolo.

Poți să mă contactezi pe adresa de email afișată aici: http://ghitab.blogspot.ro/p/contact_30.html

Cred că vom ajunge la un preț convenabil pentru amândoi.

| Davidoaia explică (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru amabilitate! happy Deocamdata testez piata, mai cer pareri. oricum meajul ramane aici si te contactez curand daca ma hotarasc sa iti cer ajutorul happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Davidoaia):

Cu plăcere. De ce ții să fie pe Joomla? Eu recomand Wordpress. E o platformă cu care lucrezi foarte ușor. O poți instala pe hosting și domeniu proprii... Așa am făcut eu aici: www.gand-bun.ro

| Davidoaia explică (pentru anonim_4396):

Salut! tin sa il pun pe joomla pentru ca, tin foarte mult la aspect, design, si am auzit ca temele de la joomla sunt foarte faine, iar acesta pe care am descarcat-o eu gratuit, e foarte misto happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Davidoaia):

Dacă e numai pentru design, eu zic că sigur găsești un template bun pe Wordpress: http://wordpress.org/themes/ :: Mai poți căuta „free wordpress themes". Sunt multe site-uri.

Beneficiul e că aproape tot ce ai de făcut pentru administrarea site-ului sunt deja făcute.

| Davidoaia explică (pentru anonim_4396):

Apropo. tu esti programator? sau care sunt cunostiintele tale in domeniu?

| Davidoaia explică (pentru anonim_4396):

Oho! Stai bine mai GhitaB27, daca e intr-adevar asa cum spui tu! Tinem legatura big grin! Cred ca o sa fiu interesat. Poate pe viitor facem parteneriat si pentru alte siteuri pe care le mai am eu in minte! happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Davidoaia):

happy Ok. Ținem legătura. De obicei am ceva timp liber...

| Davidoaia explică (pentru anonim_4396):

Iti pot lasa Id-ul meu de skype, daca vrei sa mai purtam conversatii happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Davidoaia):

Bizaugheorghe

| anonim_4396 a răspuns (pentru Davidoaia):

Am licență în Informatică și master în Matematică Aplicată în Informatică. Dar lucrez în învățământ de 4 ani.

Programez web cu PHP și MySQL când prind momente libere. www.desenez.net e ce am reușit cel mai bine până acum. N-am prea lucrat pentru clienți decât cu Wordpress. E mai simplu și pentru mine și pentru ei... :)