| KlaudiuRad a întrebat:

Vreau sa cumpăr încărcător cu baterii aa. Care marcă este mai bună dintre Varta și GP? Știu că astea nu-s prea bune, dar încărcătoarele Duracell sunt prea scumpe.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Componentele electronice sunt foarte probabil identice deci, nu contează ce incărcător iei

| Bizon95 a răspuns:

Cele care incarca in 10-12h sunt toate la fel, daca pretul e la fel
insa depinde cat de tare le folosesti, sunt incarcatoare care incarca fiecare baterie in parte in 1h... dar costa de 3-5 ori mai mult decat alea "normale"

| Algo098 a răspuns:

Ieftine si bune sunt acumulatoarele preancarcate de la lidl, cu 15 lei ai 4 bucati si sunt la fel ca varta. Incarcatoare bune sunt cele inteligente repide care permit alegerea modului si curentului de incarcare si afiseaza cat curent au bagat si care permit descarcarea inainte de incarcare pentru a combate efectul de memorie http://www.e-acumulatori.ro/......a-aaa.html
https//...-husa.html

Acumulatoarele care nu sunt preancarcate, au capacitate mai mare, dar intr-o luna se descarca si isi pierd si capacitatea mai repede.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

DIntre alea aș merge pe Varta. Altfel, Duracell merită investiția. Sunt baterii.