| Nestle a întrebat:

Vreau sa ii fac cadou varului meu un telescop, insa nu stiu ce sa aleg. O sa fie mai mult simbolic, pentru ca nu va face cine stie ce observatii cu el. Ce mi-ati recomanda, avand in vedere ca nu am nici o idee despre telescoape, ceva sa coste cam pana in 250 de lei?

Răspuns Câştigător
| va2311paa a răspuns:

Sall! Iti recomand Omegon Telescop AC 60/700 AZ-1 costa doar 300lei stiu ca tu ai vrut 250lei dar am cautat si cel mai ieftin este asta.Pentru mai multe informatii intra pe http://www.astroshop.ro/omegon-telescop-ac-60-700-az-1/p,11267.Funda?

| Nestle explică (pentru va2311paa):

L-am cumparat pana la urma pe cel recomandat de tine! Mersiwinking

2 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Buna,

Conteaza foarte mult scopul pentru care il cumperi. Astfel vei sti care este cel mai bun in functie si de bugetul pe care il ai.

Aici ai niste sfaturi utile, zic eu, in achizitionarea unui telescop.
http://www.skywatcher.ro/Educatie/sfaturi.htm

Tot pe site-ul respectiv vei gasi si telescoape mai ieftine, pana in 250 de lei.

Pa, pa.