| andradaselegean1265 a întrebat:

Vreau să îmi cumpăr niște căști care în descriere se spune că au versiunea bluetooth 5.0, iar telefonul meu este Samsung galaxy A6 2018 cu versiune bluetooth 4.2. Se pot conecta?

Răspuns Câştigător
| Batmanel a răspuns:

Da. Versiunele de BT sunt compatibile si nu se exclud una pe alta. Pe intelesul tuturor; versiunea 5 are toate capabilitatile versiunilor anterioare plus cele extra.

2 răspunsuri:
| Balalau95 a răspuns:

Batmanel bate campii
chiar daca la tine se poate connecta, BT5 a fost primul care merge NUMAI cu BT4, totusi un BT mai nou NU merge cu unul mai vechi daca "clientul" e mai nou si nu hostul (la tine clientul sunt castile si hostul telefonul) insa, inca odata, 4 cu 5 se pupa si asta e pentru prima oara in istora BT-ului