| WeAreSmart a întrebat:

Vreau sa instalez windows 7 de pe stik.
Care va fi odinea la bootare?
Iata toate punctele pe care le vad in BIOS
Care trebue sa fie prima, a doua, a treia si asa pina la a saptea?

Optical Disk Drive

USB CD-ROM

USB Floppy

USB SuperDisk

Notebook Hard Drive

USB Hard Disk

Network Controller

8 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

USB Hard-Disk
USB SuperDisk
si dupa numai conteaza, astea sa fie primele

| WeAreSmart explică (pentru al3xander):

Am facut asa dar imi apare o eroare : non-system disk or disk error replace and strike any key when ready
ce ar insemna asta?

| WeAreSmart explică (pentru WeAreSmart):

Trebuie sa mai bootez odata stikul?

| al3xander a răspuns (pentru WeAreSmart):

Da tu cu ce program ai facut stick-ul?

| WeAreSmart explică (pentru al3xander):

Stai ca gata a inceput instalarea dar imi cere drivere, de unde sa le iau?

| al3xander a răspuns:

Ce drivere? nu-ti recunoaste HDD-ul? (ceea ce mi se pare ciudat ca de obicei cere doar pentru RAID)

| WeAreSmart explică (pentru al3xander):

De unde pot sa descarc drivere pentru HP 530 Windows 7 32 biti?

| al3xander a răspuns (pentru WeAreSmart):

Pai poti descarca si cu windows update (in sectiunea optional updates). uite aici un tutorial cum sa instalezi update-urile http://windows.microsoft.com/en-ph/windows-vista/install-windows-updates
de asemenea exista si programe: Driver Genius, Driver Magician etc. pentru instalat/actualizat driverele