| Neverrrrrr a întrebat:

Am un smartwatch gt08 si nu stiu cum sa il deschid, scrie ca trebuie lasat la incarcat doua ore inainte de prima folosire.Am primit un fir fara stecher sau cum se numeste,am bagat acel fir intr-un,, stecher"de telefon si nu apare ca sa incarca chiar daca tin apasat pe butonul power, ar trebui sa apara ca sa incarca? Pot sa il incarc si cu un incarcator normal de telefon sau trebuie neaparat sa folosesc acel cablu primit? pe internet arata ca arata cand se incarca dar al meu nu se deschide...

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,
Si eu il incarc cu "stecherul" de la telefon si nu are treaba...
Daca ii nou, ai putea sa mergi cu el la service.
Anyway la asa pret, nu prea ii cine stie ce, a meu deja incepe sa faca la fel figuri din astea... trebuie sa tin apasat mai mult pe buton pana sa se aprinda, cateodata functioneaza daca-i scot bateria si-o pun iarasi

| Neverrrrrr explică (pentru anonim_4396):

Am aflat cauza, pe acumulatorul smartwatchului era o hartiuta lipita, credeam ca asa trebuie sa fie rolling on the floor, pot sa il configurez in timp ce se incarca? pe cutie scrie ca trebuie lasat macar doua ore la incarcat inainte de folosire.Si dupa cum trebuie configurat? de ce programe am nevoie pe telefon?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Neverrrrrr):

Cel mai bine l-ai lasa putin la incarcat, nu neaparat 2 ore, dar macar sa prinda ceva forta sa te poti juca intre timp tu pe el.
Pai nu stiu ce sa zic, iti trebuie sim mobile si sa aiba date ca sa poti face download, nu poti sa te contectezi la wi-fi, cam are tot ce-ti trebuie pentru un ceas smart preinstalat

| Neverrrrrr explică (pentru anonim_4396):

Am nevoie neaparat sa bag un sim in el? nu pot sa fac bluetooth? am net pe telefon.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Neverrrrrr):

Nu stiu, eu n-am incercat big grin
Dar cand am avut nevoie, mi-am bagat putin cartela sim in el si gata

| Neverrrrrr explică (pentru anonim_4396):

Tot nu inteleg, daca bag cartela care are date in el si dau pe google imi zice ca nu este valabila momentan, la fel si la Facebook si twiter, iar daca cartela e in telefon si fac bluetooth imi zice insert sim

| Chirila_Geanina_1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu merge cu toate că țin mult timp apăsat