| Andrwi a întrebat:

Vreau sa maresc aria de acoperire a internetului cumparand inca un router dar nu are decat conectare prin ethernet (WAN)
Am conectate in aceste o iesirea de lan de la modemul oferit de telekom. Problema este ca nu vrea sa configurez imi zice ca adresa ip wan si ip lan este in conflict. Care ar fi problema? Am schimbat adresa ip a router.uli cel nou dar imi zice la fel iar MAC.ul este clonat.

1 răspuns:
| vladtheo a răspuns:

Daca vrei sa mărești aria de acoperire wi-fi, cred ca merge si lan, nu stiu sigur, poți folosi un range extender, il găsești pe eMAG.