| dienutza94 a întrebat:

Vreau sa-mi decodez telefonul HTC, blocat in reteaua Vodafone. Insa mi s-a spus ca decodarea ar implica si schimbarea soft-ului, adica pierderea unor aplicatii, iar cea fara a schimba soft-ul ar costa mai mult. Cine ma poate ajuta cu niste explicatii care sa ma lamureasca?

3 răspunsuri:
| vlad89c a răspuns:

Trebuie sa te duci la programatori... daca faci asta singur cu instructiuni de pe diferite site-uri, atunci ai 90% sanse sa iti distrugi telefonul, cu tot ce e in el, si sistemul de operare, si tot.

| dienutza94 explică (pentru vlad89c):

Am uitat sa precizez asta, nu? N-aveam de gand sa incerc singura, m-am interesat de diferiti programatori din zona si asta a fost rezultatul.

| SoftGsm a răspuns:

Salutare, nu implica schimbarea softului decodarea HTC-urilor, nu se pierd aplicatii, date, unele HTC-uri se pot decoda gratis altele contra costa.