| Gimmy97 a întrebat:

Vreau sa-mi instalez windows 10. Am vazut 10+ tutoriale pe Youtube si stiu cum s-o fac (fara sa-mi pierd fisierele actuale). Am windows 7 ultimate momentan. Stiu ce sa fac si cum sa fac, dar imi este totusi frica. Puteti sa-mi dati cateva sfaturi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.malwarebytes.com/products/#for-technicians de aici descarci primul produs, dai o scanare si done.
Pentru a scapa definitiv de acele extensii nedorite, trebuie sa intri in setarile browser-ului, la extensii, si dai dezinstalare pe fiecare din ele, care iti pare necunoscuta.
Oricum la upgrade practic, ti se stergea chrome si etc am impresia, de fapt tot C-ul, o sa formateze partitia C in consecinta se duce totul.

5 răspunsuri:
| AdrianCov a răspuns:

Trecerea de la 7 la 10 este extrem de simpla, nici un fisier nu se pierde. Muti ca de obicei totul in D si ii dai bataie. EU am Win10 si imi merge impecabil, folosesc un tv tunner extern HD care merge foarte ok, iar pe 7 nu imi mergea,
Duce mult mai bine 10-le decat 7le orice aplicatie.

Eu zic sa faci treaba asta, iar dupa ce ai facut sa ne spui cum ti-a iesit si daca e totul ok. Nu are ce sa ti se stearga, sau orice alte probleme.

| Gimmy97 explică (pentru AdrianCov):

O problema totusi: eu acum inca folosesc Windows 7 si am ceva virusi (cred) in el... Daca fac trecerea la Windows 10, vor mai ramane virusii? sau cand trec la wind 10 trebuie sa folosesc optiunea de a se instala un "windows nou"?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gimmy97):

Daca te pricepi in ale IT-ului malware bytes+bitdefender/avast scanare completa, apoi dupa ce ai "dezinfectat" pc-ul, ii faci upgrade, asta daca stii.

| Gimmy97 explică (pentru anonim_4396):

Am folosit si SPYhunter si AntiMalware si scanare cu ESET Smart security si cu bit defender, l-am curatat definitiv, doar ca in chrome mi se deschid taburi aiurea si imi apar pe pagina de Youtube si inca cateva sute-uri, reclame por n, care inainte nu aparea (nu am cookie-uri si am instalat si ADBlock). Can you help me?

| Gimmy97 explică (pentru anonim_4396):

OMG! Mersi din suflet! nu iti dai seama cat m-ai ajutat. Multumesc muuuult!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gimmy97):

Https://www.malwarebytes.com/products/#for-technicians de aici descarci primul produs, dai o scanare si done.
Pentru a scapa definitiv de acele extensii nedorite, trebuie sa intri in setarile browser-ului, la extensii, si dai dezinstalare pe fiecare din ele, care iti pare necunoscuta.
Oricum la upgrade practic, ti se stergea chrome si etc am impresia, de fapt tot C-ul, o sa formateze partitia C in consecinta se duce totul.