| mbogdan27 a întrebat:

Vreau sa reinstalez windows-ul(windows xp), dar am o problema.Cand deschid calculatorul imi arata ca si cum nu as fi conectat cablul de la monitor, si astfel nu pot sa intru in bios.Cablul de la monitor este bine conectat, ce as putea sa fac?

1 răspuns:
| sdhashsah a răspuns:

Cablul ii conectat la o placa video dedicata sau la ce integrata pe placa de baza? Daca ii conectat la cea dedicata uitate sa fie bagata bine in slot, posibil sa fie miscata din slot, iar daca econectat la cea integrata posibil sa fie ars ceva.Asta ii doar o posibilitate! Cand pornesti pcul merge doar nu afiseaza nimic sau nu merge, da ceva semnale, trebuie sa fi mai explicit ca sa te ajutam.