| CR7Legend a întrebat:

Vreau sa stiu daca se potriveste aceasta placa video:http://www.emag.ro/......DS1GJBBBM/ cu aceasta placa de baza(ASUS M2V-MX SE)Socket:AM2 Model Chipset: VIA K8M890 VIA VT8237S FSB:HT2000 MHz Procesoare suportate: AMD Athlon FX AMD Athlon X2 AMD Athlon 64 AMD Sempron AMD Opetron Chipset Audio:Realtek ALC662, 6 canale Video integrat:Da RAID integrat: 0 1 si JBOB Format:Micro ATX Dimensiuni:24.4 x 19.0 (Lxl cm) Memorii suportate:DDR2 Sloturi memorie:2 Frecventa memorie:800 MHz Capacitate maxima memorie:4 GB Standarde memorie:PC2-6400 USB 2.0:Max. 8 x USB 2.0 Retea integrata:Gigabit Ethernet Porturi paralele:1 Porturi seriale:1 Alte porturi: 2 x PS/2 1 x VGA 1 x RJ-45 ATA / IDE:2 Serial ATA:2 Conector sursa:24 + 4 pini Sloturi: 1 x PCI Express x1 2 x PCI.Si daca placa video este buna.

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Da, se potriveste. Numai ca placa video este destul de slaba. Si sa fugi de placile video cu turbocache!
Eu zic sa mai pui bani la ciorap si sa iei asa ceva: http://bit.ly/1n7yZDz

| LovelyMan a răspuns:

Este slabuta pentru jocuri, mai ales mai noi. Da, este buna pentru placa de baza specificata de tine.

| buzucan a răspuns:

Incearca sa iei ceva mai echilibrat.
uite aici cateva discutii referitoare la placile video http://recomandare.info/placa-video-sfaturi-de-achizitie.html

| dantomescu78 a răspuns:

Bun.

Deci ca sa intelegi. Placa de baza pe care o ai suporta orice placa video cu pci-express dar cea aleasa de tine este cam slaba sincer sa fiu.

Nu te astepta sa iti mearga jocurile mai noi. Iti recomand sa mai pui macar inca 100 ron ca sa iti iei ceva bun de la inceput si chiar iti recomand acest model: http://bit.ly/Lv7dVm

Vezi ca in josul acelei pagini, cei care au cumparat modelul, au scris si cateva cuvinte despre placa.

Sper ca te-am ajutat! O zi placuta in continuare!

| CR7Legend explică (pentru dantomescu78):

Daca placa de baza accepta memorii ddr2 si acea placa video are gddr3 o va accepta? Sau la placa video este necesar doar PCI-E pentru a se potrivi?