| sskrillex96 a întrebat:

Vreau sa stiu si eu de la cei care au returnat un anumit produs la eMAG daca totul a fost ok si nu au gasit cine stie ce motiv sa nu aprobe returul. Eu as vrea sa returnez un HTC desire 310 pe care dat 500. In urma returului pot comanda alt sau alte produse telefonic? Da sa nu imi spuneti ca de ce nu sun eu eMAG si ca o sa imi spuna ei tot ce vreau sa stiu pt ca am facuto deja, acum va intreb si pe voi. Ms

3 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Am cumparat o pereche de ochelari 3d odata de pe eMAG si cum ca nu mergeau cu televizorul meu au acceptat returnarea, iti evalueaza produsul sa vada in ce stare este si in functie de cat ai avut grija de el iti dau banii inapoi, poate chiar pe totiwinking dupa ce s-a acceptat returnarea vei primi mesaj sau email cum ca s-q confirmat si iti poti lua banii inapoi pe card sau cumperi orice alt produs, nu conteaza ca pretul trece de 500 lei sau cat zici, de exemplu daca iti cumperi un telefon la 700 lei dai numai 200 pe elwinking dupa ce-ti alegi produsul mi se pare ca trebuie sa le trimiti email cu produsul, vei fi sunat de cineva de la eMAG si te va intreba daca acela este produsul pe care vrei sa-l cumperiwinking

| mihai69 a răspuns:

Vor verifica produsul și dacă nu merge, iar defectul e clar din vina ta (display spart, de exemplu) - evident că vor refuza returul.
Poți comanda orice, după ce primești banii. Sau pe banii tăi, chiar și mai repede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa-l returnezi daca produsul e ok si functioneaza? Nu ai dat detalii.Pur si simplu asa, de florile marului ca ti-a venit tie sa returnezi produsul, nu ti-l va palti si nici schimb nu vei face. odata marfa vanduta, este vanduta daca nu prezinta defecte.