| MDE94 a întrebat:

Vreau si eu sa ma joc GTA IV, l-am descarcat imi merge dar greu, am o placa nvidia geforce xfx 210 G, 2Gb RAM, memorie hard destula, procesor de 3, 6 Ghz de la Intel nu este dual core, credeti ca daca imi cumpar un procesor mai bun imi va merge mai bine? care a jucat GTA IV si i-a mers bine il rog sa imi spuna ce componente are big grin

Răspuns Câştigător
| Aero a răspuns:

Da, iti trebuie obligatoriu un procesor multi-core.

Recomandat: quad-core. Nu aberez. Cauta si cerintele recomandate ale jocului. Chiar si cele minime si ar cere un dual-core

Dar nu pot sa-ti recomand acum unul pentru ca nu stiu ce placa de baza ai.

13 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Ai aici lista de procesoare suportate de placa ta de baza:

http://www.ecs.com.tw/......etail.aspx

cum placa asta de baza e prea veche, ai sanse minime sa gasesti/cumperi un procesor compatibil.
daca vrei si altceva spune o limita de pret.

| Aero a răspuns:

Daca nu-mi spui o limita de pret si daca n-ai avea de gand sa cumperi prea curand atunci n-are rost sa-ti dau un exemplu. De asemenea, te intereseaza doar GTA4 sau si alte jocuri? Mai sunt jocuri(mai noi) care-ti merg greu? dupa ce-mi vei da mai multe detalii iti voi spune si eu mai multehappy

(si mai bine imi scrii pe privat, ca e mai rapid sa tinem legatura asa)
O zi buna!

P. S. Macar (incerci sa)joci Gta 4 la detalii minime? - chiar si asa iti merge greu?

| Aero a răspuns:

Http://www.emag.ro/......pG41M-ES2L

uite si lista de procesoare compatibile(ca sa stii mai tarziu):

http://www.gigabyte.com.tw/......popup.aspx

| MDE94 explică:

Mda si ce placa sa-mi iau?sad abia mi-am luat-o si pasta are vreo 4 luni straight face

| MDE94 explică:

Placa de baza e cam veche ECS P4M890T-M te rog imi poti recomanda ceva?

| MDE94 explică:

Ok, dar o placa mai buna dar ieftina totusi? confused

| MDE94 explică:

Nu pot am niste probleme cand trimit mesaje altora thinking nu tiu de ce... dar daca imi trimit altii mie nu e o problema, imi poti trimite id-ul tau te rog

| MDE94 explică:

Daca nu doresti sa-mi trimiti id-ul nu e o problema, pe mine m-ar interesa o placa de baza pana in 400 de lei noi sau daca exista una buna si mai ieftina e si mai bine, cumpar cat de curand, la gta IV am incercat si la minime dar nu inteleg de ce mi se invarte camera nu sta pe jucator in rest am incercat si alte jocuri noi care au cerinte mari si imi merg jocurile bine nu la cele mai mari cerinte dar nici la cele mai mici in orice caz undeva pe la mijloc sau chiar mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai daca il gasiti sa mi-l dati id meu este ionutz_iony99

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti proet

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e asa greu vreau dovlead

| Anonim232323 a răspuns:

Mai, schimpai placa video la calculator si o sa mearga ai sa vezi.

| AlexX_4421 a răspuns:

Scoateti un pach 1.0.0.4 sa scoata umbrele si mrg mai binisor