| TheoP a întrebat:

Vreau su eu cateva moduri in care putem economisi energia nu doar energia electrica. Vreau raspuns cat mai rapid si dau funda primului raspuns.

Răspuns Câştigător
| Assu53 a răspuns:

Aaa am uitatbig grin alta forma de a economisii curent electric ar fi, deconectarea din priza a oricarui consumator, chiar daca acesta este infuncita stand-by el consuma destul de mult, chiar si scoaterea incarcatoarelor din priza este bine happy

2 răspunsuri:
| Assu53 a răspuns:

Fii atent : poti economisi energia elctrica folosiind consumatoare care au o norma de consum foarte scazuta de ex frigider marca A+, alta forma de energie ar fi mentinerea caldurii in camera. poti mentine caldura in camera prin izolarea peretiilor cu zapada artificiala, si punerea de termopanewinking

| cristi11234 a răspuns:

Pai daca am gandi pozitiv nu am mai emana energi negative ceea ce ar putea duce la mai mult timp petrecut cu prietenii si mai putin la pc deci economie