| Mnumh a întrebat:

Vreun program care, daca apas pe Print Screen button sa faca poza la tot ecranul, si sa o salveze AUTOMAT intr-o anumita locatie?

7 răspunsuri:
| foxsilver a răspuns:

Dupa ce apesi pe acea tasta, calculatorul preia automat comanda de " copy ", iar tie nu iti ramane decat sa deschizi programul " Paint " ( pe care il are orice calculator ), si sa ii dai " paste ".
Din acest program poti salva screen print-ul acolo unde doresti.

| mihai69 a răspuns:

IrfanView. Face printscreen la apăsarea unei combinații de taste și salvează fie tot ecranul, fie fereastra activă, fie o porțiune pe care o selectezi cu șoarecele. Salvează automat. Poate să facă și PS fără să apeși nimic (temporizat).

| MultiCore a răspuns:

Încearcă Picasa 3.

| Darius2019 a răspuns:

Fraps sau bandicam

| Ale_Ale_2001 a răspuns:

Deci daca vrei sa faci screen trebuie sa apesti pe acel buton, apoi te duci in paint si dai lipire, salvezi poza si o ai, deci nu stiu la ce te referi cu programe?! thinking

| Mnumh explică (pentru Ale_Ale_2001):

Am gasit un program Greenshot. La ala ma refeream.

| startcome a răspuns:

Este un program anume : LightShot, doar ca nu e automat