| Anonim0204 a întrebat:

Windows 10 sau 7?
Motive pro/contra!

8 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

10.
pro: cel mai bun windows.
contra: nimic, e cel mai bun windows.

pro: e mai incet decat windows 10 deci daca ai un pc prea rapid poti sa il instalezi ca sa te incetineasca putin.
contra:
Microsoft mai ofera suport pentru inca 2 ani.

| Eduard619 a răspuns:

10 clar, cel putin pentru viteza interfata si timpul de boot-are care este mult mai scurt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa cum ai pus intrebarea, ramai la Windows 7.

| Crisstinayy12 a răspuns:

Mie imi place mai mult windows 7 deoarece poti face mai multe lucruri pe el, si descarca mai multe fesiere pe care windows 10 nu le poate face.

Pe windows 10 nu poti mereu descarca ce vrei, cum ar fi unele fisiere. Dar pe windows 10 ai o galerie ca pe telefonul de la windows, si ai ceva jocuri ca le poti descarca simplu, plus ca ai si picsart din windows...

Eu as zice amandoua

| Adrian926a a răspuns (pentru Crisstinayy12):

Gresit, windows 10 e mult mai bun fiind o versiune mai noua de windows.
poti descarca orice dar nu stii tu pentru ca unele fisiere de pe internet sunt virusi iar windows 10 nu te lasa sa le descarci ca sa nu iti infectezi pc-ul cu virusi, dar poti opri asta usor.

| Adrian926a a răspuns:

Windows 10

| WithoutName123456789 a răspuns:

Iti recomand sa treci la Windows 10
Dupa parerea mea, nu exista motive contra.
Pe Windows 10 vei avea update-uri dese, suport mai bun al programelor/jocurilor, securitate mai buna si o optimizare foarte buna a sistemului.

| elencuta a răspuns:

E mai bun Windows 7