| CristinelB a întrebat:

Windws 7 ultimate instalează automat driver-ul de la net?

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu, doar daca dai tu pe Windows updates.

| PainTech a răspuns:

Încearcă automat un driver generic. Dar de multe ori nu reușește și ajungi in situația în care trebuie să folosești alt calculator pentru a descărca driverul de la placa de rețea.

| Ionut73027 a răspuns (pentru PainTech):

Sau poti folosi un cablu USB, conectezi telefonul la PC ul fara drivere..Intri in setarile telefonului si pornesti USB Tethering..Mai simplu si mai eficient in cazul in care nu e disponibil un al doilea PC.

| PainTech a răspuns (pentru Ionut73027):

Mereu am disponibil un al doilea PC, dar si ideea ta e buna.

Totusi a avut un prieten o javra de PC pe care a vrut windows 7 si la care :
1. Nu avea driver la placa de retea
2. Dintr-un anume motiv nu recunostea porturile USB, probabil erau toate 3.0.

Nu ai idee cat am injurat in ziua aia, am rezolvat pana la urma cu driverul de la placa de retea pus pe un dvd...

| Ionut73027 a răspuns (pentru PainTech):

Eu am experimentat Windows 7 pe Ryzen,blestem de la Dumnezeu...
Am portat de pe alt pc winodws ul curtat instalat,pus sa ruleze la pornire TeamViewer,si cu un driver de retea chior, pentru ca nu mergeau nici mouse, nici tastatura, nici nimic, dar uite ca si acum scriu de pe el..Nu mai am probleme.

| sierra1 a răspuns (pentru Ionut73027):

Rog luați măsuri drastice impotriva userului | Ionut73027 pentru limbaj suburban, injurios și acțiuni de intimidare prin mesaje. Exemplu de mai jos e relevant :

"Ionut73027 Astăzi, 3:39 pm
Cretin
Nu ai idee cat ma calca pe nervi oamenii ca tine...Ca esti tu smecher dintr o tastatura ca mortii tai si ca TPU iti protejeaza identitatea.Te ai uitat si pe profilul meu din cate am vazut..Mare pizda_naturata ce esti..Baga mi as_pula n mortii tai."