| ReignForest a întrebat:

Când deschid laptopul HP îmi apare un mesaj device boot not found you must install an operating system in your hard drive.Am restartat setările la cele inițiale din bios și tot nimic. Dacă îmi apare cu greu mesajul de welcome apare your pc have a problem and need to be restart ceva de genu.Am windows 10. Ce e de făcut?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

S-a stricat partea de Boot a HDD-ului. Poti incerca reinstalarea Windowsului sau va trebui schimbat HDD-ul. Poti sa-l schimbi cu un SSD. Va merge mai repede laptopul.

| zilog a răspuns:

Ai trântit hard disk o lași la e stricat mecanic pentru că ai bușit în masă sau pentru că ai bușit calculatorul