| Aly1864 a întrebat:

XD. buna am 2 intrebari. happy daca folosesc laptopul in timp ce il incarc, ii va slabi bateria? iar a 2 intrebare : ar trebui sa-mi pun ceva, ca un carton sau sa lipesc ceva pe camera de la laptop, pentru ca altfel oricine se poate uita la mine pe o retea de socializare, sau asa ceva nu exista? RASPUNS URGENT! multumesc anticipat happy happy

Răspuns Câştigător
| Robert-Ioan_Capiu_1991 a răspuns:

Daca stai cu laptop-ul acasa 24 din 24 si vrei sa ii salvezi bateria, incarc-o 80% si apoi scoate-o si foloseste laptop-ul conectat la priza... In legatura cu web-ul, stai linistita...

1 răspuns:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

1. În teorie, nu. În practică, depinde de cât de des și cât de mult în timp faci chestia asta. Dacă încărcătorul tău nu face figuri (în sensul să se deconecteze când ți-e lumea mai dragă), folosește-l fără baterie - direct la priză - când stai acasă.
2. Posibilitatea de a-ți fi accesată camera web fără acordul tău există și e mai mare decât ar crede lumea. Soluția nu este însă să îți lipești un carton pe camera web ci să-i dezinstalezi driverul (din Device Manager se face asta) - făcând astfel imposibilă pornirea ei fără autorizația ta expresă.
3. Mare atenție că acum vara se distrug multe laptop-uri din cauza căldurii. Ai mare grijă când folosești laptop-ul să aibă mereu spatele descoperit (deci nu-l ține pe picioare prea mult ci cât mai mult pe o măsuță, pe piciorușele lui, pentru a permite circularea aerului).

Salut.