| onutsssa a întrebat:

Zilele trecute mi-am achizitionat un aparat DSLR Canon insa pozele sunt in format CR2.Am utilizat pentru convertire in format JPG programul Contenta Converter, insa dupa convertire pe poza apare sigla programului.Cum procedez ca aceasta sa dispara?

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| al3xander a răspuns:

Foloseste programul asta care e gratis http://www.cr2converter.com/
formatul CR2 este format pentru imagine RAW (bruta, necompresata). este imposibil sa nu fie vreo setare in aparat ca sa faca JPG