| SingleForOne a întrebat:

A mai cumparat cineva Samsung A52 sau A72 si ati primit incarcator de 15W, cand toata lumea promite ca vine cu 25W in pachet?

Mi s-a intamplat ieri, cand l-am luat de Altex. Ei nu raspund de problema asta. Daca sun la Samsung Romania, cel mai sigur mi-ar raspunde sa vorbesc cu magazinul de unde l-am luat, (fiind in weekend, nu raspunde nimeni la call-center).

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

2 minute pe internet iti arau ca A52 vine cu incarcator de 15 w in cutie si A72 de 25.

https://ilovesamsung.ro/stiri/galaxy-a52-incarcator-15w/

| SingleForOne explică (pentru Wr3nch):

Dar de ce, cand pe Samsung Romania si GSM Arena spune ca vine cu 25w?

| Wr3nch a răspuns (pentru SingleForOne):

Pe GSM arena nu scrie ca vine cu incarcator de 25w, i ca suporta pana la 25w.

Pe site la Samsung observa ca srie asta:

O baterie de 4.500 mAh*** pentru a face mai mult din ceea ce-ți place, gestionarea consumului de energie prin AI, pentru o energie de lungă durată și până la 25W Super Fast Charging

Din nou, e pana la 25 w, nu ca vine cu 25 de w.

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

In pachetul original vine cu incarcator de 25W! Ai luat teapa! Returneaza-l dar inainte vezi daca ai acelasi pret si in alta parte... posibil ca altex sa-i fii schimbat incarcatorul si sa-l dea mai ieftin! Bafta!