| Feyenooord666666 a întrebat:

A mai patit careva sa ii se foloseasca nr de telefon pentru tot felul de site-uri?

Tot primesc notificari si apeluri pentru comenzi care nu au fost facute de mine.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu am patit asta niciodata. Cine stie pe unde ai intrat tu.

| Feyenooord666666 explică (pentru darrio2007):

Aia e pe nicaieri.

Am mai vazut faze in care s-au publicat liste cu numere de telefon pe site-uri de sondaje etc.

| SingleForOne a răspuns:

Fie ai dat numărul tău cuiva căruia nu ar trebui să ai încredere sau cineva te-a trădat.
Fie ai intrat pe cine stie ce site-uri, și ai luat un virus, și cineva ti-a furat datele.
Fie cineva te urmărește de ceva timp pentru a-ți ști numărul de telefon.
Fie ești contactat de scammeri sau farse la telefon.

| Feyenooord666666 explică (pentru SingleForOne):

Nu stiu sincer. Nu am dat numarul nimanui, probabil sunt scammeri.

In ziua de azi orice e posibil.

| Crescent a răspuns:

Mi se pare ciudat. De ce sa dea numarul tau de telefon la comenzi? Pe ce adresa au fost facute? Incearca sa intrebi mai multe lucruri cand primesti vreun apel.