| Xenoverse1 a întrebat:

A trecut o saptamana si ceva de cand am ramas fara telefon si fara telefon sunt mort. Pe 1 iulie am pus o intrebare ca vreau sa imi cumpar un S21 dar nu am bani de acest telefon si ma gandeam daca l-as putea cumpara in rate.

Am peste 18 ani, oare pot sa cumpar S21 in rate daca nu lucrez niciunde? Dar vreau sa o conving pe mama mea sa ma imprumute cu cate 100 lei si ceva pe luna ca sa pot plati in rate telefonul.

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Nu ai bani nici sa treci strada, nu muncesti nicaieri, dar iti trebuie neaparat un telefon de 600 de euro.

Iar apoi te intrebi de ce esti sarac si dator toata viata. Uite de asta: pentru ca vrei sa cumperi lucruri care nu-ti trebuie, cu bani pe care nu-i ai, ca sa impresionezi oameni carora nu le pasa.

25 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca face cineva credit pe numele lui pentru tine poti, altfel nu iti da nimeni credit sa iei telefon in rate.

daca ai asa multa nevoie de telefon si nu ai bani sigur gasesti ceva ieftin pe care sa iti permiti

| darrio2007 a răspuns:

Aaa, tu esti ăla care făcea figuri la cei care te sfatuiau sa duci telefonul pe care l-ai gasit in parc, la Politie? Cumpara-ti unul ieftin, la 50 de lei, daca ii ai si pe ăia, ca sa poti vorbi la telefon.

| Xenoverse1 explică (pentru darrio2007):

Ce sa fac cu un rahat de 50 lei, joc Snake.

| darrio2007 a răspuns (pentru Xenoverse1):

Atunci joacă din picioare. Du-te la sectia unde ai dus telefonul ăla, că poate nu a venit proprietarul după el si ti-l vor da tie.

| mihai69 a răspuns:

Dacă ai peste 18 ani, ai putea să începi să-ți cauți de muncă.
Apoi să vezi dacă mai ai chef să arunci mii de lei (munciți de tine, nu cerșiți!) pe prostii - adică chestii care costă cam de zece ori mai mult decât merită în realitate.

| Xenoverse1 explică (pentru mihai69):

Am handicap gradul 3 și am încercat de multe ori sa ma angajez si nu m-a luat nimeni. Acum imi e mai greu, tatăl meu a murit acum cateva luni si mama mea e somera.

| mihai69 a răspuns (pentru Xenoverse1):

Și în condițiile astea ai pretenții. Halal!
Apropo de telefoane, eu am două Motorola (dacă nu știi, ei au inventat telefoanele celulare) și au deja câțiva ani si merg perfect, după nenumărate căzături. Prețul lor? În jur de 500 lei unul.

| Mirel4412 a răspuns (pentru Xenoverse1):

Ai trolat mai mult de 5 oameni, felicitari

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ai pus o intrebare, ti s-au dat raspunsuri foarte pertinente si la obiect, iar tu acum continui cu timpeala asta. SERIOS? La ce mama naibii ai mai pus intrebarea atunci, daca esti batut in cap?

| Catrice a răspuns:

Vad că ai de unde intra pe TPU și îmi pari viu...sau ești o fantoma?hee hee

| Xenoverse1 explică (pentru Catrice):

Ce vrei sa spui, fetito?

| Catrice a răspuns (pentru Xenoverse1):

Dacă fetița din tine nu înțelege, aia e, nu explic pentru cei cu iq pe minus.

| Xenoverse1 explică (pentru Catrice):

M-ai facut cumva prost?

| Xenoverse1 explică (pentru Xenoverse1):

Am inteles ce vrei sa spui, comentez de pe laptop.

| Catrice a răspuns (pentru Xenoverse1):

Te-ai făcut singur cu replica asta.

| RobertMoon a răspuns:

După ce ai luat un telefon de pe jos care nu era al tau și refuzai să-l duci la poliție, mai lăsai și comentarii nesimțite oamenilor care ți-au spus să îl duci la poliție. Acum ai rămas fără telefon complet. Vezi cum îți dă viața una în dinți dacă faci ceva ce nu trebuie? Tu n-ai bani nici de marmeladă pe pâine și vrei S21 care costa peste 30 milioane laughing alt telefon mai ieftin îți stă în gât sau îți place să fii sărac și fudul?

| Xenoverse1 explică (pentru RobertMoon):

Daca vrei sa stii l-am dus la politie a doua zi dupa ce am dus telefonul la mine acasa.

| RobertMoon a răspuns (pentru Xenoverse1):

Te-ai gândit cam mult până l-ai dus, știu faza.

| Vântulalb a răspuns:

Mama sa te imprumute...
Un lucru imprumutat trebuie restituit. Din ce vei restitui banii daca nu lucrezi?

| Mirel4412 a răspuns:

Nu ai banii tai, nu ai telefon, dar tu vrei direct unul scump, pe care evident nu-l poti plati. La 1200 lei gasesti poco f3, se bate cot la cot cu s21, si nu trebuie sa-l platesti in rate, iar daca vrei neaparat in rate, e 100 lei 18 luni, la s21 e 300-400 lei/luna.

| Xenoverse1 explică (pentru Mirel4412):

Da vreau unul scump, ca sa ma tina multi ani ca celalalt care s-a stricat.

| Xenoverse1 explică (pentru Mirel4412):

Modelele S de la Samsung sunt mai rezistente la căzături, apa și praf si tin mai mult ca celelalte modele de la Samsung.

P.S. toate mărcile de telefoane in afara de Samsung sunt praf.

| darrio2007 a răspuns (pentru Xenoverse1):

Daca toate celelalte sunt praf, tu ce telefon ai avut si s-a stricat?

| Mirel4412 a răspuns (pentru Xenoverse1):

Parerea ta, parere dupa ce ai avut doar Samsung-uri si ai auzit pe x sau y ca a zis ceva de alt telefon si ti-ai facut o parere generala.

| DenqOO a răspuns:

Eu nu prea mai vad rostul sa iti cumperi un telefon asa sump. Am avut un iPhone 7 si apoi un Note 10 ambele de 4000 de lei si nu vin cu nimic mai wow decat un telefon mai ieftin. Acum am un Samsung A72 luat la reducere la 1700 lei si merge bine.
Nu o sa iti dea nimeni credit daca nu lucrezi.
Acum nu stiu situatia financiara a familiei tale, dar cred ca mai bine te orientezi pe un telefon de 1200-1700 lei cumparat de parinti. Oricum si daca te angajezi, o sa trebuiasca sa astepti undeva la 6 luni ca sa poata sa iti dea credit.