| 28cosmin a întrebat:

Acest anunț ține strict legat de tehnologie și de anume telefoanele Samsung deoarece eu am Samsung Galaxy A8, și vreau să vă întreb la general, voi cum țineți din prima dată când configurați telefonul la pornire și îl luați de nou, în ce limbă îl țineți și credeți că este mai bine, în limba română sau în limba engleză? și de ce în limba română și de ce în limba engleză pentru fiecare alegere motivați de ce?

Un singur răspuns va primi fundă!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In limba engleza deoarece unele parti din traducerea in romana sunt confuze. Mai ales erorile, sunt imposibil de depanat daca ti le da in romana. Din engleza doar cauti pe google eroarea si-ti da rezolvare, in romana sunt doar forumuri care nu ajuta cu nimic.

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Ce naiba are a face limba folosită?
Mare e grădina Domnului.

| 28cosmin explică (pentru gelu1970):

Are de-a face limba pe care o folosești, deoarece ai mai multe facilități precum dacă folosești limba engleză pe telefon poți folosi Google Assistant pe când dacă ai limba română aleasă nu poți folosi asistentul vocal de la Google, și multe facilități.
Eu știu deja aceste facilități, dar vreau să știu și de la voi ce facilități aveți. Așa că numai comenta sau răspunde la o întrebare dacă răspunsul tău nu are nicio legătură sau vreo logică.

| TronHD a răspuns:

Nu conteaza limba in care il tii daca o stapanesti indeajuns insa recomand romana pentru a putea folosi diacriticile iar unele setari sunt mai bine explicate in limba romana.
Tin foarte mult la baterie, il las pana la 20% nu mai jos si il pun la 100%
Nu folosi aplicatii care promit optimizarea telefonului sau altele deoarece telefonul in special cele de la Samsung sunt optimizate corect
In rest foloseste.l sanatos