| BananaEsteMare a întrebat:

Acum 10 minute m-a sunat un nr de telefon cu 0040... Si nu am raspuns, dar am sunat înapoi si am luat ocupat... Credeti ca o sa imi vina ban? Rog curiozitate,

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Tepele NU se dau daca raspunzi, pentru ca NU poti fi TU taxat ca raspunzi
tepele se dau cand suni inapoi, pentru ca TU SUNI
insa daca ti-a sunat ocupat, norocul tau, nu ai luat teapa, sau cel putin foarte imporobabil (dar nu imposibil)

iar 0040 e prefixul Romaniei, e posibil cand vine din alta retea sa afiseze numarul cu tot cu prefixul international!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ori raspunzi la telefon, ori nu raspunzi deloc.
Daca suni inapoi, esti taxat si platesti.

| Evolution a răspuns:

0040 este prefixul romaniei laughing este normal sa mai apara cateodata si cu prefix.
Daca te suna un numar 0720xxxxxx este acelasi lucru cu 0040720xxxxxx sau cu +40720xxxxxx.
Sper ca ai inteles, nu o sa iti vina niciun ban. Astea cu "taxa inversa" din cate stiu nu mai functioneaza.
Succes!