| Rekool a întrebat:

Acum cu Black Friday. vreau sa-mi iau un telefon nou*. Am auzit de Nokia lumia 520. Nu stiu ce inseamna "Windowsphone". Mai multe informatii? ex: Android, wifi. are? Nu are? Cum se foloseste "windowsphone-ul" acesta? Multumesc!

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Windows phone, android, ios sunt sisteme de operare pentru smartphone-uri. La fel cum probabil ai auzit la pc de windows sau linux.
Si da, are wifi. http://www.youtube.com/watch?v=IQhdUwLXxXY

| Pecheanu_Cosmin_2000 a răspuns:

Windowsphone si Android sunt sisteme de operare pentru telefoane.