| va5iok96 a întrebat:

Ajutati-ma va rog frumos, am un Iphone 4 neverlook, si nu stiu din ce cauza atunci cind dau sa vorbesc de pe el, eu il pot auzi dar el pe mine nu, dar in caz ca vb pe net spre exemplu (skype,viber s.a)totul e normal,functioneaza super,l-am dat si la reparatie sa-i schimbe microfonu,la schimbat si am sunat o persoana X si ma auzit am dat sa mai telefonez,din nou nu ma aude,dar pe net merge super,si nu stiu care-i cauza, dc nu ma aude, anume atunci cind sun de pe sim.

5 răspunsuri:
| mont a răspuns:

Fa back-up la date si dai o resetare la setarile din fabrica si incearca atunci daca merge sau nu. Are cumva jailbreak?

| va5iok96 explică (pentru mont):

Da ce-i asta jailbreak?

| mont a răspuns (pentru va5iok96):

Posibilitatea de a ii face modificari/a instala pe el ceea ce Apple nu e de acord. Are vreo aplicatie cydia pe el?

| va5iok96 explică (pentru mont):

Inafara de Viber/skype ici o alta aplicatie

| mont a răspuns (pentru va5iok96):

Nu am mai auzit de o astfel de defectiune, nu are nici o logica. Incearca sa vizitezi alt service, mai priceput.