| FoarteSimplu a întrebat:

Aseara vb cu un prieten pe skype, iar dintr-o data nu l-am mai auzit. Mai exact nu imi mai merge sunetu dar nu stiu dc?
Microfonu merge ma aude dar eu nu am sunet, am bagat alt windows dar degeaba.O fi placa de sunet arsa? Placa de sunet e integrata.Va rog ajutati-ma.

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Dacă se aude sunetul ăla de Wingoz atunci când calculatorul p[ornește, simbolul de sunet este afișat în tray, și asta apare exclusiv în skype, problema e de la skype care se știe că dein construcția proastă are acea setare de autoajustare volum și microfom. Încearcă să deselectezi prostia aia și dă volumul la boxe mai tare/ncet, manual.
Succes

| FoarteSimplu explică (pentru DeyCj):

Problema e ca nu se aude nici in jocuri, nici cand se deschide windows-ul, cu cablu hdmi merge.