| blajvlad a întrebat:

Ajutor! Am un telefon cu Android 6.0.1 și vreau să setez să ascundă conținutul „notificarilor sensibile " dar nu pot seta care sunt acele aplicații așa că îmi ascunde toate notificările ce să fac?

2 răspunsuri:
| iathcth a răspuns:

Pai in primul rand. daca setezi un cod de deblocare pentru ecranul telefonului, te va intreba daca vrei ca notificarile sa fie publice sau ''continut ascuns'' - asta se aplica la toate aplicatiile.
a2a varianta ar fi sa mergi in setarile aplicatiilor - apoi la fiecare aplicatie ''sensibila'' sa selectezi la notificari unde scrie ''permis'' - ''pe ecranul de blocare'' - ascundere continut

| blajvlad explică (pentru iathcth):

Asta e și problema nu îmi dă opțiunea să las să se vadă notificările doar la vreo 3 aplicații de sistem în rest nu pot.(În caz că nu ai înțeles: pentru exemplu vreau să văd notificarea constantă de vremea și când dispozitivul e blocat, dar nu vreau să se vadă mesajele dar când merg în setări la aplicația cu vremea (am intrat în toate felurile posibile) nu am opțiunea să aleg ce se întâmplă când dispozitivul e blocat sau dacă e sau nu cu conținut sensibil)