| gmxromania78 a întrebat:

Allview P5 Quad sau Samsung Galaxy S2 Plus?

Răspuns Câştigător
| TheTimeKiller a răspuns:

Allview p5 quad, de ce?
-Camera la fel de buna ca cea de pe S2
-Difuzor care se aude bine
-Cu procesorul quad-core sistemul de operare se misca bine(fara lag ca la celelalte modele)
-Ruleaza multe jocuri foarte bine
-Ecran mare de 4.5
-Sa nu uitam ca e dual-sim(iti cumperi un telefon sa vorbesti la el, ca d-aia se numeste telefon)
-O baterie exceptionala (tine in in jur de 2 zile). Cu : ascultat muzica in jur de 2 ore, vorbit-o ora jumate, 2-3 ore jocuri, il mai lasi, facebook, mai scrii cate un mesaj. Asa ajungi la 2 zile lejer.
Deci daca ar fi sa aleg intre cele doua telefoane, as alege Allview p5 quad datorita procesorului quad-core, difuzorului puternic, dual-sim si nu in ultimul rand, bateria care e super.
P.S. Daca chiar vrei un Samsung galaxy s2, iti recomand sa iti iei Samsung galaxy s2(nu plus) deoarece procesorul de pe s2 plus este mai slab si se blocheaza frecvent. Sper ca te-am ajutat.

| gmxromania78 explică (pentru TheTimeKiller):

M-ai ajutat enorm. Multumesc, p5 quad va fi o achizitie super buna! Ai funda!

| davidtm a răspuns (pentru TheTimeKiller):

Ce ta.m.pi.ti. cred ca o sa ma omor.
cum sa faceti diferenta dintre Allview si s2, voi puneti piese din Romania, si piese din straintate...
nu alege Allview.

| TheTimeKiller a răspuns (pentru gmxromania78):

Multumesc mult. Sa-l stapanesti sanatos! Iti garantez ca n-o sa te dezamageasca.

| TheTimeKiller a răspuns (pentru davidtm):

Uite, pentru tine, am sunat un prieten si l-am rugat sa faca un test cu galaxy s2. In antutu galaxy s2 are 10166 de puncte in timp ce Allview p5 quad are 13112 puncte. Apropo si piesele de pe s2 sunt fabricate tot in china. Si toate telefoanele sunt asamblate in china(inclusiv Iphone, Samsung, Sony, Lg, Allview) pentru ca mana de lucru este ieftina. Apropo, cei de la Allview nu produc telefonul in Romania, il asambleaza in China si ei doar il pun in cutie. Deci este un telefon ca orice telefon (NU ESTE ASAMBLAT IN ROMANIA! ). Si, ca sa nu zici ca am ceva cu tine sau cu parerea ta eu ti-am scris asta ca sa stii si tu ADEVARUL. N-ar fi trebuit sa ma jignesti pentru ca aceea a fost parerea mea despre acest telefon. O zi buna!

| gmxromania78 explică (pentru TheTimeKiller):

Da, m-am convins. P5 Quad chiar merita si are si un design premium. Mersi mult!

| davidtm a răspuns (pentru gmxromania78):

F.r.a.i.e.r.e ia-l pe p5 quad, care pretul de lansare era 1099
si s2 era in jur de 3000 de ron.
dar na. habar n-aveti in telefoane.

| TheTimeKiller a răspuns (pentru davidtm):

Tu chiar crezi ca conteaza pretul? In china sunt fabricate o multime de telefoane cu specificatii identice ca cele de pe galaxy s4, note 2 etc. Pretul este mare la noi in tara(pentru ca il aduce din china). Uita-te la chinezi sau la americani cat costa un Iphone si vei intelege. Si uite si un articol despre Iphone(stiu ca vorbeam despre Samsung, dar totusi tot piese asemanatoare au) http://www.mediafax.ro/......-10119628. Cei de la Allview cumpara telefoanele(din china) ieftin si le aduc aici unde le vand putin mai scump (cred ca pretul unui telefon Allview este in jur de 100-150 dolari in china). Si s2-ul a fost 3000 lei, dar dupa s-a ieftinit. Nu stiu daca iti amintesti, dar cand au aparut telefoanele mobile erau o fita. Acum gasesti Smartphon-uri pe toate drumurile la preturi relativ mici. Si te rog frumos sa nu mai jignesti pe nimeni.

| davidtm a răspuns (pentru TheTimeKiller):

Eu am vrut sa mi cumpar iphone 5 din america.
am o matusa acolo, si s-a informat cat e pretul.si pretul e la fel ca si in Romania 600-800 euro//

10 răspunsuri:
| maryusmono a răspuns:

Dintre cele doua clar acesta este mai bun: http://bit.ly/16J7Uyd

-Procesor mai puternic
-Camera foto mai buna
-Ecran tactil de o fidelitate mai buna

Iti recomand sa arunci o privire si peste parerile celor care au cumparat deja acest telefon.

| alex10ro a răspuns:

P5 este mult mai bun...S2 are doar dual core iar despre pret S2 este mai scump pentru ca este Samsung, o firma cunoscuta.Eu am p5 quad si sunt f multumit de el. Unele jocuri merg pe el si nu merg pe S2.