| lunetistulnr1 a întrebat:

Allview X1 Soul mini Sau LG L90 D405? Aici ma refer la performanta in gaming.
Funda

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Allview X1 Soul Mini deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/compare.php3?&idPhone1=5997&idPhone2=6100

Totuşi, DEZAVANTAJUL major este faptul că acest model NU are slot pentru SDcard de memorie externă :(

Toate cele bune!

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

LG L90 cu siguranță. Nu-ți recomand să cumperi nimic de la Allview.

| FlorinCiokan a răspuns:

Allview X1 Soul Mini e mai bun.
Are un procesor la o frecventa mai buna.
Iti dai seama ca diferenta intre cele 2 nu e colosala ci foarte mica.
Dar la Allview X1 Soul ai memorie de stocare dubla 16GB fata de 8GB. Deci e sigur o alegere mai buna.
Si la Allview ai si o rezolutie mai buna! Adica HD! la LG cu toate ca e mai mare display-ul e o rezolutie mai proasta.