| Mihaitssa_Mihaitssa_1994 a întrebat:

Am avut telefonul in service pentru o problema cu touch-ul, mi l-a reparat si merge ca atunci cand l-am cumparat.
Problema a aparut cand am bagat o cartela in el si nu o citea. Am cautat sa selectez contacte sim dar nu mai era varianta aia acolo, decat contacte online si contacte telefon, am mai asteptat, nimic, am schimbat cartela, nimic si mi-a venit ideea sa dau la importare contacte si a mers, a adaugat toate contactele dupa cartela si am zis lasa ca merge si asa n-am treaba, apoi mai tz am vrut sa adaug un nr pe cartela....supriza era decat varianta contacte telefon, deci nu pot salva pe cartela dar merge sa sun, pot sa vad contactele daca dau la importare ca de la filtrare sa selectez contacte sim nu imi apare.
Telefonul este Xperia miro.
Ce e de facut in acest caz?
Multumesc!

2 răspunsuri:
| SounndTPU a răspuns:

Pai 1 du-te la un specialist si explica-i pentru ca telefonul tau nu citeste carte cum trebuie are probleme la contactele de la cartela cred si de aia depinde acuma si unde iti erau numerele de telefon pe cartela sau pe telefon dar oricum du-te la un specialist sau la un prieten care se pricepe ca nu merita sa faci cum zic uni de pe TPU si sa il strici cu totul baftawinking funda?

| Mihaitssa_Mihaitssa_1994 explică (pentru SounndTPU):

E de la Android, deci nu are probleme telu, e nevoie doar sa-l salvezi in tel si atat...se salveaza si pe cartelawinking