| Dollicious a întrebat:

Am avut un abonament pe 3 luni deoarece cei de la Orange mi-au spus ca numai asa imi pot da cartela micro sim.Prima luma am avut 3000 minute si mesaje 100 minute si mesaje nationale etc. A doua luna m-am trezit cu 200 minute si mesaje iar acum ca au trecut cele 3 luni am sunat la un numar dat de cei de la care aveam cartela, am sunat acolo si m-au convins sa mai fac abonament pe 6 luni cu alt pret si alta oferta, insa azi cand trebuia sa-mi intre noua oferta a intrat cea veche.Se mai poate face ceva? Mi se pare o tampenie sa platec 45 lei pentru asa putine minute.

1 răspuns:
| MihaiEdy1993 a răspuns:

Intra pe www.ancom.org.ro si depune o reclamatie prin email. Ataseaza in email contractul semnat cu cei de la Orange. Din cate stiu eu, dansii vor amenda Orange Romania pentru nerespectare contractului, vor fi amendati si tie ti se va da sansa sa reziliezi gratuit contractul cu Orange.