| anonim_4396 a întrebat:

Am cumparat de 3 luni un telefon Samsung.Dintr-o cauza nefericita m-a prins ploaia pe drum si telefonul a fost udat. Butonul de home nu mai functioneaza.L-am trimis la service-ul de la Altex iar dupa 2 zile l-am primit inapoi pe motiv ca nu se poate repara pe baza garantiei produsul din cazau ca a avut contact cu " substancte chimice". Intrebarea mea este, magazinul in ce circumstante pe baza garantiei iti poate repara produsul? Si ce pot sa fac in privinta asta deoarece ei mi-au cerut sa platesc eu reparatile.Din cate cunosc, telefonul inainte de a fi vandut este testat de producator ca sa vada daca nu are probleme tehnice iar mai apoi este trimis spre vanzare...

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Il repara numai daca sunt probleme de fabricatie. Fara lovituri, apa, substante chimice etc.
P.S.Ca sa intre apa in el de la ploaie inseamna ca l-ai lasat in ploaie catva timp.Sau l-ai scapat in apa si bagi chestia cu ploaia.