| Dudu_Paul_1998 a întrebat:

Am facut o rpostie sa root-ez telefonul si la primul root a mers iar cand sa ii schimb iar rom sa fie normal am folosit cwm recovery din google play si pur si simplu a dat restart si asa a ramas...nici macar nu a sters un fisier ceva...Cum as putea sa remediez asta?

Răspuns Câştigător
| Vanqu1sh a răspuns:

Simplu, scriie pe google numele telefonului tau + latest firmware langa si dai enter. O sa cauti cel mai bun rezultat cu ultimul firmware aparut si dupa cauti tutoriale despre cum sa pui un firmware pe telefon.

Exemplu : galaxy s5 latest firmware

https://www.google.ro/? gws_rd=ssl#q=galaxy+s5+latest+firmware si aici ai rezultate.

Tu ai facut ceva ce nu stiai si nici nu te-ai documentat bine. Lasa un reply cu ce telefon ai si poate te ajut daca nu reusesti undeva.

1 răspuns:
| MskDesign a răspuns:

Nu ti-ai facut backup la telefon inainte sa experimentezi ceva nou?