| anonim_4396 a întrebat:

Am gasit un telefon, care are camera de "200W pixels", si am intrebat pe cineva ce înseamnă, iar persoana respectivă, mi-a spus că un telefon obişnuit, foloseşte o cameră de 40W pixels" şi că un terminal cu o asemenea cameră face fotografii extraordinare. Dacă se pricepe cineva, mai aştept păreri.

1 răspuns:
| Gabryel17 a răspuns:

Pai W poate insemna v-ati. De exemplu GW=Gigavati. Daca ai gasit un telefon cu 200W inseamna ca are cel putin 20 de megapixeli. Deci este foarte bun.