| AlexandruCiolac a întrebat:

Am incercat si eu sa sun nu stiu daca stiti la un nr pus pe teaserul de la fortnite, dar era din America/California si a durat ceva gen vreo 27 de secunde dar am sunat de mai multe ori, oare pot fi taxat?

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu stiu daca am inteles bine intrebarea, ca e tare incurcata.
In general, taxarea incepe din momentul in care apelatul RASPUNDE la telefon. Deci, se taxeaza strict conversatia, nu apelul.

| antimulte a răspuns:

Da, taxarea se face dupa prima secunda si se considera un minut, chiar daca nu vorbesti cele 60 de secunde ale minutului. De cate ori ai sunat, presupunand ca nu ai depasit la niciun apel durata unui minut, de atatea ori vei fi taxat.