| AdySnaP a întrebat:

azi am avut un coleg retardat si a sunat la 911, apelul a durat 3 secunde si dupa am inchis. in urmatoarele secunde m-a sunat numarul 2112 si nu am raspuns. am intrat in belele?

17 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Daca ai primit de pe fix de acasa iti poate venii vreo amenda in cel mai rau caz. Daca ai sunat de pe mobil te or fi resunat crezand ca intr-adevar ai nevoie! Te Sfatuiesc sa numai folosesti acest numar doar din curiozitate ori distractie imagineaza ti ca unii oameni chiar au nevoie sa vorbeasca la acest numar din diverse motive si deloc bune ori frumoase. Poate Doamne fereste candva vei avea chiar tu nevoie sa folosesti acest numar pentru un caz ..deloc placut
cum ar fi sa gasesti linia ocupata din cauza unor copii de genul tau ..Ca mi imaginez ca esti doar un copil pus pe sotii! ok?

| AdySnaP explică (pentru VadTot):

Da sunt un copil... dar mai citeste inca o data intrebarea. Un coleg de al meu a sunat de pe telefonul meu ca il manca eu i l-am imprumutat sa caute ceva pe internet ca avea nevoie (de ajuti si esti luat de prost ca intotdeauna) si a sunat el de pe telefonul meu (deci nu era telefon fix straight face) oricum ideea era ca daca imi vine amenda oricum el o platea dar voriam sa stiu sigur daca vine amenda sau nu. Si nu, chiar nu fac farse la telefon sau gen din astea, nu sunt asa de prost.

| onasis1961 a răspuns:

Dacă ai telefonul pe abonament, DA!

| mona a răspuns:

Sigur vei intra la belele

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
sa inteleg ca a sunat de pe telefonul tau?
e posibil sa primesti ceva "atentionari" dar daca vei stii sa explici cum s-a intamplat, e posdibil sa scapi cu un avertisment..totusi ar fi bine sa atentionezi parintii.
O zi frumoasa sa aihappy

| pisicutzamik a răspuns:

Daca esti pe abonament te gaseste imediat, dar numarul acesta este numarul de urgenta din alta tara, daca intreaba cineva spui si tu ca nu stii nimic s-a format in buzunar

| Forev3rAlone a răspuns:

Dap

| Ciuuf a răspuns:

Nu,nu ai intrat in belele INCA.
Asteapta pana maine si daca nu se intampla nimic ai scapatwinking

| AdySnaP explică:

Pff. de ce am dat de belea? vine amenda?(sunt pe abonament)

| NedeaAndrei a răspuns (pentru AdySnaP):

Ce amenda sa-ti vina?laughing 911 e nr de urgenta in Americahappy

| AdySnaP explică:

Frate. bun toti care ziceti ca intru. poate imi ziceti si de ce? ca sa nu ma sperii degeaba? straight face adica. doar nu o sa vina FBI din S.U.A la mine acasa ca a sunat unu de pe telefonul meu ca il mananca, nu?puppy dog eyes

| Phantom933 a răspuns:

Daca ai sunat la 911 poate sa iti vina factura ca 911 e in alte tari nu la noi..in rest nu are ce sa se intample..ca doar nu or venii americanii dupa un copil

| Alexuta333 a răspuns:

Cam da

| crisstinaaa a răspuns:

Stai linistita si eu am facut asa ceva si nu s-a intamplat nimic.

| Izabela21 a răspuns:

Da

| Biancajennifer a răspuns:

Ai patit ceva? ai primit o amenda sau ceva

| Tiriteu_Patrisia_1996 a răspuns:

Da ai dat-o de aceea te-au sunat inapoi deoarece 911 este un apel de urgenta! Si daca ai sunat din gluma politia a sunat sa te amendeze e posibila si inchisoarea!