Întrebare recomandată | TocilaCristian a întrebat:

Am nevoie de un program pentru Android ceva gen Ram cleaner, sa inchida toate procesele fortat, caci utilizeaza deseori memoria ram degeaba, am incercat ram booster dar nu le inchide pe toate sunt multe care chair daca dau force close tot raman si daca inchid unele procese cu task manager peste putin timp apar inapoi, ce enervant e cum fac sa scap deprocesele astea enervante care mananca bateria degeaba?

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai dezinstaleaza din programe!

| victorandrei a răspuns:

Eu folosesc Advanced Task Killer

| akka4 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema cu aplicatiile. Le dau force close si ele se redeschid in cateva secunde (facebook, player, etc). Din pacate nici cu advanced task killer nu faci nimic. Eu l-am testat aseara, iar aplicatiile tot se redeschid dupa inchidere...
Daca gasesti vreun program bun, te rog sa ma anunti si pe mine.winking

| TocilaCristian explică (pentru akka4):

Am gasit aici, cel mai bun task manager se numeste Task Manager
Omich Software:
https://play.google.com/......ps/details t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5vbWljaHNvZnQudGFza21hbmFnZXIiXQ.
Iti recomand sa stergi aplicatia facebook caci foloseste memoria degeaba si mananca si din memoria interna a telefonului, nu este oare mai usor sa intri prin browser si browserul cand il inchizi (ramane inchid) in timp ce facebook se deschide tot timpul...

| akka4 a răspuns (pentru TocilaCristian):

Multumesc mult atat pentru aplicatie, cat si pentru sfatul cu facebook-ulwinking
De Moment se descurca ok aplicatia. bine ar fi sa mearga asa mereu tongue

| TocilaCristian explică (pentru akka4):

Inca cateva aplicatii foarte utile care le folosesc zilnic, si ajuta foarte mult bateria eu recomand : DX Battery Saver pro + widget, ai si widgets ce printr un singur touch dai clean etc., MobileCare - are si antovirus, ocupa putina memorie interna cat si memoria telefonului, da clean la cache si junk files si optimizeaza si jocurile, dai boost la orice joc.O ultima aplicatie utila : SlideUnlock : practic este exact ca la Iphone, aceleasi efecte si merge super bine, si e fara vibratii ceea ce este util pentru intretinerea bateriei si ocupa putina memorie.
In caz ca vrei sa navighezi rapid pe internet si sa mearga si facebookul ia UC Browser, e foarte rapid iti salveaza parolele si userul, are si night mode in caz ca e luminozitatea mare noaptea, pentru mine e foarte util si descarca rapid, este mult mai rapid decat browserul stock. ( Toate aplicatiile de mai sus sunt free in market ).

| ovidiuru a răspuns:

Iti recomand advanced task killer

| CatalinBo a răspuns:

Cel mai bun program este DX Toolbox

| AlexMirel97 a răspuns:

Easy Task Killer.