| 1123456789 a întrebat:

Am nevoie urgent de un raspuns. am fost de curand in Turcia si mi-a venit factura la telefon 600lei. scrie pe factura ca am vorbit cu o ruda din Italia 1h si 10minute si eu am vorbit doar 1minut cu el. ce pot face.

11 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Nimic platesti. ceri factura detaliata, si vezi ce scrie acolo.

| 1123456789 explică (pentru express11):

Pai dar nu inteleg. se poate sa fie o greseala adica in loc de 1h si 10 minute sa fie de fapt 1minut si 10secunde cat am vorbit eu de fapt cu el? Si daca nu vreau sa platesc pana nu vad factura detaliata exact durata convorbirii de la CENTRALA pot face ceva? Nu am chef sa platesc o factura din greseala unui nei`ca`nimeni totusi 600lei sunt bani si sper sa rezolv ceva. oricum dupa acest incident incerc sa platesc abonamentul in 2-3luni si dupa gata cu COSMOTE, niste sarlatani.

| express11 a răspuns (pentru 1123456789):

Nu ai ce face, daca in fctura detaliate, este tot atat, iti arata si cu cine ai vb, pe nr de telefon.

| 1123456789 explică (pentru express11):

Imi arata ca eu l-am sunat si de fapt am primit apel de la el e o diferenta. si in plus de la 1 minut la 1h e ft mult. pai si daca in factura detaliata e atat dar de fapt e o greseala si nu vreau sa o platesc ce imi poate face?

| express11 a răspuns (pentru 1123456789):

E ceri sau faci o cerere ca reziliezi contractul,o trimiti recomandata, sa ai ceva la mana, chiar pastrezi copia, si recomandata sa fie cu conffirmare pe adresa cosmote.le pastrezi, daca te duci la judecata arati judecatorului.in cererea de reziliere le specifici de ce renunti la contract, adica ce ai patit.automat,trebuiesa fii la alta retea, adica, ca ai renuntat la serviciile lor.cartela poti sa le spui sa o blocheze.

| 1123456789 explică (pentru express11):

Pai si daca persoana care m-a sunat imi trimite special din Italia foaia respectiva cu registrul telefonic cu cine a sunat el si la el nu e nicio problema de genu milioanelor respectiv 100e fara TVA pot face ceva? sa nu se mai ajubga la JURIDIC? adica cei de la COSMOTE o tin pe a lor lunga si buna ca atata e de plata, dar stai domne ca eu vreau sa imi demonstrezi.

| express11 a răspuns (pentru 1123456789):

Problema asta se rezolva in instanta.pe baza facturii lui detaliate, poti face si reclamatie la opc.dar iti recomand sa faci ce ti-am scris mai sus.

| 1123456789 explică:

Cosmote*

| 1123456789 explică:

Factura a fost emisa dar nu inteleg. nimeni nu a vorbit atata timp, conversatia a fost ceva gen salut, salut, te sun cand ajung acasa, pa adica 1 minut. cum s-a ajuns la 1h si 10minute? Pot face o cerere sau ceva gen la Cosmote sa imi demonstrez?

| Mikel26 a răspuns:

Nu cred ca exista vreo modalitate, daca factura a fost emisa.

| AriaxD001 a răspuns:

Ori nu ai inchis bine telefonul, ori au gresit astia de la facturi. Acum ca s-a transmis factura nu poti sa mai faci nimic. Nu prea cred ca te-am ajutat da-ti seama tu! Paa!