| adi0711 a întrebat:

Am o nelamurire daca imi poate da cineva un sfat.am cumparat un telefon Samsung galaxi s4 mini si daca il pun la incarcat se incalzeste foarte tare problema persista din prima zi.am fost la ei si au zis ca o sa il trimita i service dar o sa durezs cam o luna pana il primesc inapoi.si eu raman fara nimica.e normal asa ceva? va rog cineva cu un sfat ce as putea sa fac.

Răspuns Câştigător
| TheTimeKiller a răspuns:

E un telefon ok, nu te mai lua dupa toti copii. Asa se incalzeste el, la fel ca fratele mai mare. Daca ai vazut stirea, o fata a dormit cu s4 sub perna in timp ce era la incarcat si a luat foc(perna, dar a stins focul). Trebuie doar sa ai grija, nu te juca pe el in timp ce-l ai la incarcat. Nu-ti face probleme din cauza temperaturii in jocuri si aplicatii, decat bateria poate fi expusa si se poate schimba daca se intampla ceva. Daca telefonul se incalzeste prea tare se stinge(rar se intampla, cand ajunge procesorul pe la 70-80°). Pune-i o husa sa numai simti caldura.

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Daca vrei sa ti-l repare trebuie trimis. deci nu ai de ales.

| LaChatte a răspuns:

Te asigur ca nu pre ai ce face cu el. mai bine te descurca cu vreun Nokia lumia...

| MisterSprinkle a răspuns:

Pai il repara ei, sa speri, S4 mini este un rahat, a avut si tata unu si dupa 2 luni l-a aruncat, asteapta sa il repare si te sfatuiesc sa il vinzi si sa iti cumperi un Allview X2 soul sau un Utok ce model vrei tu sau un Huawei, sunt ieftine si foarte tari frate, toata familia mea are d-astea si suntem super multumiti de ele.
Bafta!