| Marianahsvvd a întrebat:

Am o problema! Am nevoie de numarul vechi pentru a ma loga pe o platforma, însă am pierdut cartela, cum pot recupera numarul? Pot sa o fac din aplicația my Vodafone? Implica costuri? Etc

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

"Poți face inlocuirea cartelei SIM in cel mai aproapiat magazin Voddafone. Aici vei primi un nou SIM cu acelaşi număr de telefon." (vodafone.ro)
Va trebui sa faci dovada ca SIM-ul a fost intr-adevar al tau si nu al altei persoane. Te pot intreba ce oferta/credit ai avut pe cartela, pe ce telefon a fost folosita in ultima perioada, numere de telefon din agenda.
Daca te costa sau nu, asta trebuie sa intrebi acolo.
Schimbarea de SIM se face prin My Vodafone numai daca acea cartela nu este pierduta (ceea ce nu e si cazul tau).

| zilog a răspuns:

Mergi la reprezentanța jepcarilor si le dai 50 euro și îți dau din nou exact acel nr de tel.
în general dacă a trecut mai puțin de 1 an de când nu ai mai plătit cartela respectivă ei te aștepată doar doar o să o plătești.
Există șî norocul să fi trecut mai puțin de 7 luni de când ai făcut ultima încărcare
așa că dacă știi exact data când ai făcut ultima încărcare pe nr respectiv și exact suma
atunci te duci la jepcari și le spui să îti dea o altă cartelă sim
si ei fără să îti ceară nici un ban în plus o să îți dea o cartela sim nouă
Dar dacă nu știi când ai plătit ultima dată și cu ce sumă
nu e nici o problemă pentru că
poți să bagi de la orice chioșc o incărcare direct pe nr de 5 euro
Apoi păstrezi bonul și mergi la ei la sediu si le spui că ai pierdut cartela
Si ei te întreabă când ai făcut ultima încarcare și câți eruro ai băgat pe ea ultima dată
și tu le spui că azi dimineață am băgat pe ea 5 euro
și gata doar cu acei 5 euro iti dau ei altă cartelă

Dar dacă a trecut mai mut de 7 luni atunci ai pus-o
gata aici e belea mare si trebuie sa le dai 50 euro sa iti dea acel nr de tel.